• Bezpłatne źródło informacji dla dziennikarzy

  Bezpłatne źródło informacji dla dziennikarzy

 • Newsy z całego świata w jednym miejscu

  Newsy z całego świata w jednym miejscu

 • Wideo, dźwięki, zdjęcia, grafiki do pobrania

  Wideo, dźwięki, zdjęcia, grafiki do pobrania

 • Zawsze, gdy dzieje się coś ważnego

  Zawsze, gdy dzieje się coś ważnego

X-news to największy w Polsce serwis agencyjny z materiałami wideo dla mediów

Każdego dnia z x-news korzysta kilkuset dziennikarzy, redaktorów i wydawców z największych polskich stacji telewizyjnych, radiowych i portali internetowych.

Kontent z całego świata
Codziennie w serwisie publikujemy ponad sto klipów wideo dotyczących najważniejszych wydarzeń politycznych, społecznych, gospodarczych, show-biznesowych i sportowych z kraju i ze świata. Są to wypowiedzi, komentarze, ujęcia filmowe, infografiki, krótkie formy reporterskie.

Gotowe do emisji lub publikacji materiały udostępniamy w różnych formatach flv, .mov, .mp3, mp4., .jpg, oraz jako kody embed do osadzenia na stronach www.

Klipy wideo przygotowujemy na podstawie materiałów źródłowych od naszych dostawców.

W serwisie x-news znajdują się także najciekawsze filmy pochodzące z sieci LifeTube oraz platformy społecznościowej Kontakt24.

Serwisy specjalne i materiały PROMO
Przy okazji wybranych wydarzeń krajowych i zagranicznych tworzymy dedykowane serwisy tematyczne. Nasi klienci mogli korzystać z materiałów wyprodukowanych przy okazji Targów Motoryzacyjnych w Genewie, Paryżu, Frankfurcie, Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz w Soczi, ceremonii rozdania Oscarów, wyborów prezydenckich w USA, czy rozgrywek PGE Ekstraligi oraz T-Mobile Ekstraklasy.  

X-news jest wyłącznym dystrybutorem klipów wideo i zdjęć promocyjnych przygotowywanych przez dział public relations TVN. Fotoedytorzy oraz wydawcy i redaktorzy mediów drukowanych mogą pobierać je bezpłatnie.

Planowanie dnia
Newsroom agencji przygotowuje dla użytkowników x-news codziennie "Planowanie Dnia" z zapowiedzią obsługiwanych przez nas wydarzeń i planowanych produkcji wideo.

X-link
Platforma x-link umożliwia bezpłatne osadzanie treści wideo z x-news na stronach internetowych korzystając z technologii embedowania.
Klipy wyświetlane są w playerze x-link wraz reklamami sprzedawanymi przez Biuro Reklamy TVN.

Platforma x-link liczy kilkaset witryn partnerskich i skupia najważniejsze media w kraju, m.in. portale Grupy TVN, portale Polska Press Grupy, portale Grupy ZPR Media, veedo.pl, interia.pl, rmf24.pl, polskieradio.pl, wprost.pl, radiozet.pl, showbook.pl, salon24.pl, gala.pl, onair.pl, gorlice.tv, medexpress.pl, ewroclaw24.pl.

WYPEŁNIJ FORMULARZ i załóż konto!

FAQ

Ile kosztuje wykorzystanie materiałów z serwisu?

Cena zależy od rodzaju klipu oraz sposobu jego wykorzystania. Prosimy o kontakt z działem handlowym agency@tvn.pl.

Czy mogę zostać dostawcą materiałów dla x-news?

Tak. Poszukujemy partnerów dostarczających profesjonalnie przygotowany, newsowy kontent wideo. Prosimy o kontakt: agency@tvn.pl.

Jak uzyskać dostęp do x-news?

Należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.x-news.pl. Odeślemy mail z linkiem umożliwiającym utworzenie indywidualnego hasła.

Czy dostęp do serwisu jest płatny?

Nie. Zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą za darmo przeglądać zgromadzone materiały . Mają też prawo do pobierania materiałów oznaczonych jako "PROMO" i "FREE". Płatne jest pobieranie i publikowanie pozostałych materiałów.