• Lewica apeluje o utworzenie wspólnej listy opozycji do Senatu

  Lewica apeluje o utworzenie wspólnej listy opozycji do Senatu

  Liderzy lewicy przedstawili propozycje kandydatów do Senatu, apelując jednocześnie do pozostałych ugrupowań opozycyjnych o utworzenie wspólnej listy w ramach „Paktu Senackiego”. - Jesteśmy gotowi; mamy stu kandydatów i kandydatek do Senatu, ale nie mamy jednego ważnego elementu, na który umówiliśmy się z Polkami i Polakami - dialogu na całej opozycji i próby pojednania się w tej sprawie. Dlatego nasz apel do Grzegorza Schetyny - o koniec myślenia partyjnego, przyszedł czas na myślenie o Polsce – wyjaśnił Robert Biedroń.

 • Zamek w Malborku opiekuje się zwierzakami turystów, aby mogli spokojnie zwiedzać

  Zamek w Malborku opiekuje się zwierzakami turystów, aby mogli spokojnie zwiedzać

  Zwiedzający zamek krzyżacki w Malborku mogą zostawić swojego psa lub kota pod opieką wyszkolonych pracowników obiektu. Wicedyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku Beata Stawarska informuje, że zwierzęta mogą przebywać w boksach do sześciu godzin, a warunkiem przejęcia pupili pod opiekę zamku jest posiadanie biletu wstępu przez właścicieli. Turyści są zachwyceni inicjatywą. - Jest to rewelacja. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni i myśleliśmy już, że jedna osoba będzie siedzieć na ławeczce i pilnować pieska, a druga będzie zwiedzać. Teraz z żoną możemy być we dwoje – cieszy się Jacek Piotrów, turysta.
 • „Staramy się przyjąć każdą osobę, która spełnia kryteria”. Problemy kadrowe w policji

  „Staramy się przyjąć każdą osobę, która spełnia kryteria”. Problemy kadrowe w policji

  Policja zmaga się z problemami kadrowymi. Coraz mniej chętnych zgłasza się do służby, a liczba odchodzących funkcjonariuszy przekracza liczbę rekrutów. Na Dolnym Śląsku brakuje blisko siedmiuset policjantów. - Cały czas prowadzimy działania związane z naborem – zapewnia podinsp. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Jeszcze w tym roku planujemy przyjąć nowe osoby. To będą trzy przyjęcia planowane są we wrześniu, w listopadzie i w grudniu. Robimy wszystko, żeby uzupełnić ten stan. Zdajemy sobie sprawę, że możne się nam nie udać w całości, ale staramy się przyjąć każdą osobę, która spełnia kryteria, ma predyspozycje psychiczne i fizyczne, żeby spełniać tę ciężką służbę – dodał policjant.

 • Saperzy wydobyli dwa niewybuchy z dna Zalewu Szczecińskiego

  Saperzy wydobyli dwa niewybuchy z dna Zalewu Szczecińskiego

  Ewakuacja mieszkańców i kilkugodzinne zamknięcie przeprawy promowej w Świnoujściu. Wszystko przez akcję saperów, którzy wydobyli dwa niewybuchy z dna Zalewu Szczecińskiego. Przez kilka godzin nie można było przeprawić się na drugą stronę miasta. - Nurkowie zeszli do dwóch obiektów. Podczepili do nich liny i pontony wypornościowe, za pomocą których wydobyli je na powierzchnię. Następnie zostały umieszczone na pokładzie okrętu i wywieźliśmy je z portu w Świnoujściu – wyjaśnił Grzegorz Lewandowski z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

 • Warszawiacy oglądali rój Perseidów w Centrum Nauki Kopernik

  Warszawiacy oglądali rój Perseidów w Centrum Nauki Kopernik

  Wieczorem 12 sierpnia Ziemia jak co roku o tej porze znalazła się w chmurze drobin materii, pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle. Tym samym na nocnym niebie można było oglądać apogeum roju Perseidów. To meteory, nazywane potocznie spadającymi gwiazdami. Z tej okazji specjalny "leżący" plenerowy event zorganizowało warszawskie Centrum Nauki Kopernik.