• J. Kaczyński zaprezentował Anitę Czerwińską, nową rzeczniczkę PiS

  J. Kaczyński zaprezentował Anitę Czerwińską, nową rzeczniczkę PiS

  W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaprezentował nową rzeczniczkę prasową partii. Została nią posłanka PiS Anita Czerwińska, która zastąpiła na stanowisku Beatę Mazurek. Zastępcą rzeczniczki został Radosław Fogiel - szef biura Jarosława Kaczyńskiego. - Szanowni państwo, jesteśmy do państwa dyspozycji. Liczymy na dobrą współpracę – powiedziała Anita Czerwińska.
 • W Gliwicach zaprezentowano pierwszy seryjnie produkowany samolot elektryczny

  W Gliwicach zaprezentowano pierwszy seryjnie produkowany samolot elektryczny

  Fińska firma Fortum zaprezentowała w Gliwicach pierwszy seryjnie produkowany samolot elektryczny Pipistrel Alpha Electro. Odbył właśnie pierwszy w Polsce lot na trasie z Wrocławia do Warszawy. Zdaniem producenta, maszyna może latać w pobliżu dużych aglomeracji miejskich, spełniając normy emisji spalin i hałasu.Możliwości samolotu są na razie niewielkie, ale wiedza płynąca z przeprowadzanych testów w przyszłości może okazać się bezcenna dla rozwoju infrastruktury lotniczej. - Porusza się z prędkością 160 kmh/h i zasięg też wynosi tyle, ponieważ baterię wystarczają na około godzinę lotu plus około 20 minut rezerwy – wyjaśnił przedstawiciel firmy Pipistrel w Polsce, Krzysztof Będkowski.

 • Z. Ziobro: Nie widziałem podstaw, by uwzględniać wnioski M. Falenty o ułaskawienie

  Z. Ziobro: Nie widziałem podstaw, by uwzględniać wnioski M. Falenty o ułaskawienie

  Prokurator generalny Zbigniew Ziobro odniósł się do nowego, trzeciego już wniosku Marka Falenty o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy. Biznesmen grozi w nim ujawnieniem swoich mocodawców stojących za aferą podsłuchową. – Teraz w desperacji wymyśla historie, łudząc że uchroni go to przed odpowiedzialnością. Nie uchroni, dlatego że w Polsce prawo działa i będzie działać. Jego wnioski kierowane do mnie, bym uruchomił proces ułaskawieniowy zawsze traktowałem tak samo, czyli zostawiałem w szufladzie. Nie widziałem żadnych podstaw, żeby takie wnioski uwzględniać – dodał. Marek Falenta został prawomocnie skazany w grudniu 2017 roku.

 • Sześć osób zginęło w pożarze na A6. Na drugiej jezdni też doszło do wypadku

  Sześć osób zginęło w pożarze na A6. Na drugiej jezdni też doszło do wypadku

  Najpierw karambol i pożar, potem wypadek na drugiej jezdni. Na autostradzie A6 pod Szczecinem zderzyło się sześć aut i ciężarówka, a później jeszcze dwa samochody osobowe. Zginęło 6 osób. – Cztery osoby przetransportowano do szpitali. Dwanaście zgłosiło się na przebadania do ratowników medycznych, natomiast nic im nie jest. Wśród tych dwunastu osób, jest siedmioro dzieci – przekazała Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie. W czasie, gdy na jezdni autostrady A6 w stronę Świnoujścia trwała jeszcze akcja ratunkowa po pierwszym wypadku, na drugiej nitce doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W tym zdarzeniu cztery osoby zostały poszkodowane, trzy z nich przewieziono do szpitali.
 • Żubrzątko urodziło się w Kiermusach na Podlasiu. Jego płeć pozostaje tajemnicą

  Żubrzątko urodziło się w Kiermusach na Podlasiu. Jego płeć pozostaje tajemnicą

  W Ostoi Żubra w Kiermusach na Podlasiu na świat przyszło kolejne żubrzątko.  To już jedenaste młode, a w tym roku mija 11. rocznica powstania pierwszej prywatnej hodowli „króla puszczy” w Polsce. Matką młodego jest kilkunastoletnia żubrzyca Kasjopea. Nie wiadomo na razie, jakiej płci jest żubrzątko. – Po ocieleniu samica wygania wszystkich – powiedział opiekun żubrów, Krzysztof Sawicki. Kiedy uda już się ustalić płeć, założyciel Ostoi Żubra Andrzej Żamojda ogłosi konkurs na imię. Na razie młode czuje się dobrze, ma wzmożony apetyt i stawia pierwsze kroki.