• B. Szydło ponownie nie została wybrana na szefową europarlamentarnej komisji zatrudnienia

  B. Szydło ponownie nie została wybrana na szefową europarlamentarnej komisji zatrudnienia

  Była premier, europosłanka Beata Szydło z PiS po raz drugi nie została wybrana w Strasburgu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych w Parlamencie Europejskim. Za jej kandydaturą opowiedziało się 19 europosłów, przeciw było 34 parlamentarzystów. Od głosu wstrzymało się dwóch europosłów. – Beata Szydło nie jest osobą anonimową. Nie ulegała nie tylko w Parlamencie Europejskim, ale nie ulegała też Komisji Europejskiej i tego mamy efekty – oceniła Beata Mazurek, europarlamentarzystka PiS.

 • "Leków na pewno nie zabraknie". Minister zdrowia uspokaja pacjentów

  "Leków na pewno nie zabraknie". Minister zdrowia uspokaja pacjentów

  Ministerstwo Zdrowia uruchomiło infolinię, umożliwiającą pacjentom uzyskanie informacji o dostępności leków z listy kilkuset, których brakuje w niektórych aptekach. O problemach z dostępnością niektórych popularnych leków na astmę, tarczycę, cukrzycę oraz preparatów stosowanych w terapii onkologicznej zrobiło się głośno na początku lipca. Minister Łukasz Szumowski zapewnia jednak, że obecnie w hurtowniach znajduje się więcej leków na cukrzycę i problemy z tarczycą niż w tym samym okresie przed rokiem. - Chciałbym uspokoić pacjentów, że leków na pewno nie zabraknie. Liczba opakowań, które dotarły do hurtowni jest większa niż przed rokiem – powiedział minister zdrowia.

 • A. Duda gościł prezydent Słowacji Z. Czaputową

  A. Duda gościł prezydent Słowacji Z. Czaputową

  Pomiędzy Polską a Słowacją problemów nie ma – mówi prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydent Słowacji Zuzanną Czaputową. To jedna z jej pierwszych wizyt zagranicznych po objęciu prezydentury. Z polskim prezydentem rozmawiała nie tylko o współpracy w regionie i w ramach Unii Europejskiej, ale też o kwestiach bezpieczeństwa czy zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości.

 • "Nie chcemy wojny." Prezes PiS o potrzebie pojednania w społeczeństwie

  "Nie chcemy wojny." Prezes PiS o potrzebie pojednania w społeczeństwie

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z wyborcami na pikniku w miejscowości Kuczki-Kolonia koło Radomia pod hasłem "Dobry czas dla Polski". Jarosław Kaczyński mówił tam o planach poprawy jakości życia mieszkańców prowincji, a także o potrzebie pojednania w społeczeństwie. - My będziemy szli w tym kierunku. Nie chcemy wojny. Chcemy, żebyśmy się porozumieli, jak kiedyś w Irlandii – stwierdził prezes PiS.
 • Zielona oaza zamiast parkingu. Strefa relaksu na placu Bankowym w Warszawie

  Zielona oaza zamiast parkingu. Strefa relaksu na placu Bankowym w Warszawie

  Na Warszawskim Placu Bankowym powstała wyjątkowa strefa relaksu. W centrum przed stołecznym ratuszem można odpocząć od miejskiego zgiełku, a przyjemny klimat zapewnią m.in. specjalne zbudowane wodne mgiełki, które mają przypominać tężnie. Na Warszawiaków oraz turystów czeka także miejska biblioteka oraz mnóstwo innych atrakcji. – Tego typu instalacje służą temu, żeby lepiej zaprojektować tę przestrzeń. Nie chodzi tylko i wyłącznie o dyskusję, czy to ma być plac, czy parking. Chodzi o to, żeby zastanowić się nad tym, że jeśli miałby to być plac, co miałoby się na nim znaleźć – wyjaśnił wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.